VIDEO: Pod výhrůžkou mu vzal sdílené kolo a začal se projíždět po Ostravě, ne však moc dlouho

Oloupený mladík. Foto: Městská policie Ostrava

OSTRAVA – Zřejmě silná touha projet se na jízdním kole po městě vedla mladistvého chlapce až tak daleko, že se v noční době zmocnil pod pohrůžkou násilí sdíleného jízdního kola, které v té době měl v pronájmu jiný mladík. Díky spolupráci strážníků obsluhujících kamery a hlídek v terénu se na uloupeném jízdním kole neprojížděl dlouho.

Operátor linky 156 přijal hodinu před půlnocí v neděli 14. dubna oznámení o krádeži sdíleného jízdního kola, které měl někdo ukrást poškozenému mladému muži v Ostravě-Jihu na ulici Dr. Martínka. Po příjezdu hlídky na místo se k nim začal hlásit poškozený.  Zjistili, že je mu osmnáct let. Strážníkům uvedl, že jel na sdíleném kole, když na malou chvíli zastavil s kamarádem poblíže K-Tria. Tam k němu přistoupil neznámý hoch. Oslovil jej s tím, že si chtěl od něj zapůjčit kolo. „Poškozený zapůjčení kola odmítnul, a tak mu pachatel začal vyhrožovat fyzickou újmou v případě, že tak neučiní. Vzhledem k tomu, že poškozený dostal z mladíka strach, jízdní kolo mu vydal. Agresor pak na kolo nasednul a odjel pryč,“ doplnil mluvčí ostravských střižníků Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: Městská policie Ostrava

Vzhledem k závažnosti situace, kdy z popisu události bylo zřejmé, že se nejedná o prostou krádež, ale loupež, rozjela se pátrací akce. Informace o pachateli na jízdním kole obdržely hlídky v terénu. „Strážníci obsluhující kamerový systém pak začali propátrávat možné „ústupové cesty“ pachatele,“ upřesnil Machů.

Vynaložené je nevyšlo nazmar. Strážník na kamerách krátce po půlnoci zaregistroval na ulici Jana Maluchy pohyb pachatele jedoucího na ukradeném bicyklu. „Jeho zadržení pak provedla již během chvilky nedaleko přítomná hlídka strážníků,“ dodal  mluvčí. Lustrací mladistvého pachatele navíc zjistili, že figuruje v databázi osob, po kterých pátrá Policie České republiky, a ta si jej také posléze převzala.