Z Bystrce vypluje sedm lodí, 78. plavební sezóna startuje

Zdroj: DPMB

BRNO – Po zimní přestávce se vrací na Brněnskou přehradu sedm lodí dopravního podniku. Na bystrckém přístavišti 20. dubna odstartuje 78. plavební sezóna, která potrvá do 30. října.

Lodě jsou po zimním servisu, opravách a obnovách nátěru a nemohou se dočkat, až konečně povozí zájemce. Před sezónou se dokončila také obnova přístavních mol v bystrckém areálu. Mola zajišťují noční stání všech sedmi lodí. Od loňska se cestující mohou osvěžit mlžnou sprchou, přibyla také velká přehledná mapa se zastávkami, informacemi o odjezdech a ceníky. Za rok 2023 lodě přepravily 310 tisíc cestujících, z toho 183 jízd bylo mimořádných. Jednalo se o firemní akce, oslavy nebo svatby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V  sobotu v přístavišti v 10 hodin vypukne slavnostní nástup kapitánů, fanfára a oficiální start plavební sezóny. Poté bude následovat defilé lodí, 20minutová plavba lodí po jezeře zdarma. V 10:45 se pak vypraví první loď do Veverské Bítýšky. Do 10. května bude flotila vyplouvat pouze v nepracovní dny, od 11. května už denně. Na víkendový provoz přejdou lodě poté od začátku října. Poslední den tohoto měsíce se letošní sezóna uzavře a hladina přehrady uzamkne.