Opilý muž se zranil po pádu z kola. Cyklista alkoholem nešetřil

zdroj FB Městská policie České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na pomoc zdravotnické záchranné službě vyráželi v neděli odpoledne českobudějovičtí strážníci. Zdravotníci tam totiž ošetřovali muže po pádu z jízdního kola. Když strážníci u šestašedesátiletého pacienta provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, nestačili se divit. Přístroj ukázal výsledek přes tři promile alkoholu. Případ si převzali přivolaní policisté.

O případu informovala mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková. „V neděli 12. května ve tři hodiny odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na žádost zdravotnické záchranné služby o zajištění jízdního kola po pádu cyklisty na Husově třídě. Muž ležel na vozovce a o plot se opíralo jeho jízdní kolo,“ popsala Školková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po prvotním ošetření zraněného muže u něj strážníci provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Ta ukázala alarmující výsledek 3,04 ‰. „Muži ještě před příjezdem záchranné služby pomohl náhodný svědek, který ho nalezl ležet s krvácejícím zraněním na silnici. Zranění cyklisty si vyžádalo převoz do českobudějovické nemocnice,“ sdělila mluvčí českobudějovické městské policie.

Strážníci zajistili cyklistovo jízdní kolo a případ si na místě převzala k dalšímu šetření přivolaná hlídka Policie České republiky.