Den věnovaný Africe a zakladateli Safari Parku ve Dvoře Králové

foto: Martin Fletcher

TRUTNOVSKO – V sobotu 25. května se v zoo ve Dvoře Králové uskuteční speciální akce věnovaná Africe a zakladateli Safari Parku, Josefu Vágnerovi. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program plný zajímavých aktivit a informací o životě této legendy.

Celým dnem vás provedou zkušení průvodci a členové Vágnerovy rodiny, kteří vám přiblíží mnoho mimořádně zajímavých informací o životě Josefa Vágnera. Součástí programu bude i prohlídka areálu vedená jeho dcerou Lenkou. Při této příležitosti si můžete nechat podepsat novou knihu „Sen safari: Ztracený deník Zdeny Vágnerové“, kterou bude Lenka Vágnerová podepisovat přímo v pracovně svého otce ve Vile La Rosa. Knihu lze zakoupit v areálu zoo nebo na e-shopu safari parku.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Výpravy do historie a současnosti safari

Návštěvníci se mohou těšit na komentované výpravy do safari parku, kde se dozvědí zajímavosti o Vágnerově chovatelském přínosu a jeho vlivu na současnou podobu zahrady. Odborníci na zoologii a historii Dvora Králové přiblíží návštěvníkům významné okamžiky a úspěchy spojené s Josefem Vágnerem.

Jízdy Africkým a Lvím safari

Po celý den budou probíhat i oblíbené jízdy Africkým safari Josefa Vágnera a Lvím safari, které budou doplněny speciálním komentářem. Tato unikátní zážitková jízda nabídne návštěvníkům jedinečnou příležitost vidět safari park z jiné perspektivy a dozvědět se více o jeho historii a současném fungování.