Hudební festival Litava Park Bučovice nabídne půlnoční vlak do Brna i sledování hokeje

Foto: litavapark.cz

VYŠKOV – Město Bučovice již podruhé zve na víkend plný skvělé hudby. Dvoudenní festival Litava Park nabídne koncerty Mig 21, Wohnoutů, Vlasty Redla, Janka Ledeckého nebo Roberta Křesťana a Druhé trávy a spoustu dalšího. Pro festival si pořadatelé vybrali jedno z nejhezčích míst ve městě, kterým je renesanční zámek Bučovice a k němu přilehlá zelená louka.

Litava Park se uskuteční v pátek 24. května a v sobotu 25. května vedle renesančního zámku Bučovice.  Součástí areálu bude obří televizní obrazovka v barovém stanu pro 150 lidí, kde se bude přenášet semifinále Mistrovství světa v ledním hokeji. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program na různých místech ve městě. Vstupenky jsou v prodeji v sítích TicketLIVE a GoOut a dvoudenní vstupenka je přenosná. Pořadatelé navíc pro návštěvníky zařídili půlnoční festivalový vlak směr Brno. Pro festival si pořadatelé vybrali jedno z nejhezčích míst ve městě, kterým je renesanční zámek Bučovice a k němu přilehlá zelená louka. „V těsné blízkosti zámku se nachází autobusové i vlakové nádraží, proto se k nám i od nás pohodlně dostanou například lidé z Brna nebo Kyjova. Dobrá dostupnost a genius loci bučovického zámku a jeho okolí je skvělou kombinací pro koncertní zážitek pod širým nebem,“ uvedla hlavní pořadatelka Klára Mars, která festival připravuje se záštitou města Bučovice. „Máme velkou radost, že naše město nabídne kulturní akci s programem na takové úrovni. Jsme moc rádi, že nebude chybět doprovodný program, díky kterému si návštěvníci projdou naše město včetně nedávno revitalizovaného lesoparku Hradisko a Kalvárie, ale i kostela, kina či baseballového hřiště,“ řekla tisková mluvčí města Martina Hašková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Festival v pátek 24. května zahájí v areálu zámku oblíbená improvizační skupina Partička v čele s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem, následovat bude koncert Wohnoutů a Mig 21. Večer zakončí after party s DJs v barovém stanu. Na sobotním programu jsou koncerty Vlasty Redla, Janka Ledeckého, Roberta Křesťana a Druhé trávy a kapel Dopyjem a pudem s Pjérem la Šé´zem, Ukulele Orchestra jako Brno a Karla na nákupech. Návštěvníky festivalu čeká i bohatý doprovodný program. Doplňující program je letos připraven na druhý festivalový den. Proběhne na různých místech ve městě, na programu je třeba baseballové utkání klubů Pelikans Bučovice a Draci Brno, komentovaná prohlídka lesoparku s průvodci v dobovém kostýmu, charitativní běh i program neziskové organizace Mary’s Meals a další. Navíc je pro návštěvníky zařízen půlnoční festivalový vlak směr Brno. Účastníci si tak budou moci vychutnat program až do konce a stihnout i after party. Vstupenky jsou již v prodeji v sítích TicketLive a GoOut, v Kulturním a informačním centru města Bučovice na náměstí Svobody 823. Dvoudenní vstupenka je přenosná. Více informací na www.litavapark.cz.