Řízné pivo a skvělá hudba. Beerfest se vrací do Olomouce

Ilustrační foto Pixabay

OLOMOUC – Již od pátku 24. května se na tradičním místě na Korunní pevnůstce v Olomouci rozproudí lahodná kombinace piva a hudby, a to až do soboty. Letošní novinkou je předehra festivalu na Dolním náměstí, která bude zdarma. Od středy 22. května do soboty tam každé odpoledne a večer proběhnou koncerty a malé pivovary nabídnou své produkty.

Beerfest, konaný v Olomouci od roku 2001, se po několikaleté pauze vrací v plné síle. „Přinášíme vám dvoudenní program plný skvělých kapel a široký výběr pivovarů, od těch nejmenších po největší,“ říká hlavní pořadatel Pavel Spálený. Na Korunní pevnůstce se sejdou pivovary doslova z celé republiky. „Seznam máme téměř uzavřený, aktuálně jsme domluveni se třiceti pivovary,“ prozrazuje Spálený. Mezi účastníky najdete například pivovary pivovar Lednice, Maxmilian, Zobak, Jadrníček, Tvarg, Pivovar Litovel, Radegast a Pilsner Urquell. Kompletní seznam najdete na webových stránkách festivalu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Hudba různých žánrů

Hudební program nabídne celou řadu známých jmen. „Snažili jsme se, aby na pódiu zazněla škála žánrů, od tvrdší hudby přes mainstream až po řízné ska,“ uvádí Pavel Spálený. V pátek vystoupí kapely jako Sto zvířat, Gaia Mesiah a Portless, a jako zlatý hřeb rakouský tribute Falca, který na festivalu hrál už v roce 2015. V sobotním programu pak vystoupí Deaf Heart, Ready Kirken, Cocotte Minute a Buty. Na festival dorazí i Olympic Tribute, vedený bývalým klávesákem Olympicu Milanem Valentou. O závěr se postará stálice festivalu, soubor Rock and Roll Band Marcela Woodmana.

Beerfest Street na Dolním náměstí zdarma

Letošní novinkou je Beerfest Street – druhá festivalová scéna na Dolním náměstí. Program je zdarma a začne již ve středu 22. května. Kromě finalistů soutěže kapel se zde představí i interpreti jako Moonpark, Stracené ráj a Robbie Williams Revival. “Na místě se návštěvníci mohou osvěžit ve stanu minipivovarů,” láká Pavel Spálený.  Program na Dolním náměstí potrvá do soboty 25. května.

Slavnostní naražení soudku

Slavnostní zahájení slavností piva proběhne v pátek 24. května v 15:50 hodin naražením soudku pivovaru Litovel za přítomnosti hlavního sládka Petra Kosteleckého a zástupců města Olomouce.

Vstupenky na páteční i sobotní program v Korunní pevnůstce jsou k dispozici za 160 korun a lze je zakoupit v předprodeji prostřednictvím sítě Goout. Festivalová pokladna před Korunní pevnůstkou bude otevřena od 21. května.