Zásahovka zadržela v Budějovicích známé podnikatele. Distribuovali kokain

zdroj Policie ČR

ČESKOBUDĚJOVICKO – Několikaměsíční intenzivní práce českobudějovických kriminalistů předcházela rozsáhlé policejní akci, která proběhla v minulém týdnu. Současně na třech místech na Českobudějovicku byli zadrženi tři muži, přičemž dva z nich jsou známí českobudějovičtí podnikatelé. Jejich zadržení souviselo s návykovými látkami, konkrétně s kokainem, který podle informací policie distribuovali různým osobám na Českobudějovicku a měli ho sem přivážet z Prahy.

Jak informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, kriminalisté ve spolupráci s policisty jihočeské zásahové jednotky všechny tři muže zadrželi na základě písemného souhlasu státního zástupce. Ve dvou případech byl proveden násilný vstup do bytu. Následovaly domovní prohlídky, při kterých asistovali policejní psi vycvičení na vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Při domovních prohlídkách zajistili kriminalisté kromě jiného finanční prostředky v řádech sta tisíců korun a také bílou krystalickou látku, poschovávanou v bytech na různých místech. Dle vyjádření specialistů z odboru kriminalistické techniky a expertiz jihočeského policejního ředitelství se jedná o kokain. Kriminalisté jej předali k vyhodnocení na Kriminalistický ústav Praha, který provede další zkoumání týkající se především kvality této zajištěné návykové látky,“ popsala Schwarzová.

Kriminalisté hned první den vyslechli minimálně dvacet lidí z řad odběratelů kokainu, přičemž se nejednalo o běžné odběratele omamných a psychotropních látek. Kokain je nazýván „drogou bohatých“. Jeho distribuce tak probíhala mezi osoby z vyšších společenských vrstev.

Kriminalisté později obvinili dva ze zadržených mužů ve věku 34 a 36 let z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let. „Co se týče třetího muže, probíhá nadále prověřování a dosud nebyl obviněn. Nicméně kriminalisté v této věci nadále intenzivně pracují, probíhají další výslechy a znalecká zkoumání. Vyšetřování probíhá na svobodě,“ dodala policejní mluvčí.

zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR