61. ročník motocyklových závodů v Hořicích: Tisíce fanoušků a desítky přestupků

ilustrační foto

JIČÍNSKO – Ve dnech 17. až 19. května 2024 se v Hořicích uskutečnil 61. ročník prestižních motocyklových závodů 300 zatáček Gustava Havla. Tato významná sportovní událost přilákala kolem 20 tisíc nadšených diváků, kteří si přišli vychutnat atmosféru a adrenalinové závody.

Vzhledem k vysoké návštěvnosti a charakteru akce byla zavedena zvýšená bezpečnostní opatření. Na místě bylo nasazeno 50 policistů, kteří operovali ve 28 hlídkách. Tito policisté během závodů zkontrolovali téměř 120 osob a necelých 200 vozidel.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„V rámci akce bylo odhaleno 60 přestupků v dopravě.  Padesát přestupků bylo na místě vyřešeno v příkazním řízení.  Ve zbylých 10 případech policisté věc zadokumentovali, jednalo se nejčastěji o jízdu pod vlivem alkoholu. Tyto přestupky budou postoupeny k dořešení příslušnému správnímu orgánu,“ sděluje policejní mluvčí Martina Jandová.