FOTO: Výkopové práce ve Frýdku-Místku přerušil nález ostatků lidských těl! Co na to policie?

Foto: Město Frýdek-Místek

FRÝDEK-MÍSTEK – Během výkopových prací v prostoru před kulturním domem ve Frýdku našli pracovníci technických služeb kosti. K nálezu se nyní podrobně vyjádřila Policie České republiky.

Na kosti narazili dělníci při bagrování. Nacházely se pod betonovou vrstvou v mělkém podloží. Na místě našli i botu. „Dělníci se domnívali, že se mohlo jednat o kosterní pozůstatky z 60. až 70. let. Na internetu se objevily spekulace o pohřbeném vojákovi z války, avšak žádné zbytky uniformy se nenašly,“ sdělil tiskový referent města Frýdek-Místek v pondělí 20. května odpoledne.

Foto: Město Frýdek-Místek
Foto: Město Frýdek-Místek
Foto: Město Frýdek-Místek
Foto: Město Frýdek-Místek

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mluvčí policie Kateřina Kubzová odpoledne v úterý 21. května uvedla, že soudní lékař na místě ostatky ohledal. Neúplné kosterní pozůstatky čeká soudní pitva. „Případ si převzali kriminalisté z Frýdku-Místku. Dnešního dne policisté pokračovali v ohledání dalšího místa, konkrétně skládky, kde dělníci převezli zeminu z výkopových prací. Našli jsme zde další kosterní ostatky. V současné době by se mělo jednat předběžně o kosterní pozůstatky celkem tří osob,“ doplnila Kubzová. Soudní lékař je rovněž ohledá a půjdou na pitvu. Mluvčí doplnila, že si pravděpodobně vyžádají také odborné vyjádření z oboru antropologie ke stáří, pohlaví mrtvých a jejich přibližnou dobu úmrtí.