Královéhradecká Muzejní noc 2024: Nabitý program pro celou rodinu

foto: Muzeum východních Čech v Hradci Králové

KRÁLOVÉHRADECKO – Populární akce oslaví své 17. výročí a přinese návštěvníkům jedinečný zážitek plný kultury a historie. V pátek 24. května se Hradec Králové a okolí ponoří do kouzelného světa muzejních expozic a galerií, když se osm místních institucí připojí k celorepublikovému „Festivalu muzejních nocí“. Od 18 do 24 hodin budou dveře těchto kulturních pokladnic otevřeny zdarma.

V Hradci Králové a okolí se do akce zapojí celkem osm institucí, které budou v pátek 24. května 2024 od 18 do 24 hodin přístupné zdarma. Muzeum východních Čech v Hradci Králové celou akci ve městě a okolí koordinuje. Kromě něj se připojují také hradecká Galerie moderního umění, Labyrint Divadla Drak, Informační centrum obnovitelné zdroje a malá vodní elektrárna Hučák, soukromé Muzeum parních strojů v ulici Na Hrázce, soukromé Museum bednářství Jaroslava Tománka v Praskačce, Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové a železniční Výtopna Jaroměř.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Podle náměstka ředitele pro výstavní činnost MVČ Stanislava Hrbatého nabízí Královéhradecká muzejní noc pravidelně pestrou škálu programu: „Výhodou společné muzejní noci je, že návštěvníci mají opravdu širokou paletu témat a programů, z nichž mohou vybírat. Na své si proto přijdou jak milovníci umění či historie, tak i technických oborů. Programy jsou připravovány na míru především rodinám s dětmi, ale užijí si je vlastně všechny generace.“

Muzeum východních Čech v Hradci Králové se letos soustředí na výtvarnou soubornou výstavu grafičky Míly Fürstové „Taj jemnosti aneb Návraty domů“. Součástí programu bude od 18 hodin mimořádná projekce filmu „Křídla pro Coldplay“ v Bio Central za účasti výtvarnice Míly Fürstové a režiséra snímku Petera Hirjaka.

Další části programu představuje muzejní edukátorka Veronika Nebeská: „Tvorba i osobnost Míly Fürstové poskytují mnoho inspirace, proto máme velkou radost, že s námi autorka osobně Muzejní noc prožije. Před muzejní budovou budou připraveny kreativní výtvarné dílny, dále taneční a hudební vystoupení žáků ZUŠ Střezina, kteří také byli součástí vernisáže výstavy, a teď se vrátí s programem inspirovaným tvorbou Míly Fürstové. Prvky z autorčina díla bude prostoupen i speciální fotokoutek, pro který nám tiskárnu a fotomateriál poskytla královéhradecká společnost FOMEI. Myslíme také na kreativní a zážitkovou gastronomii, která je svým způsobem rovněž uměním, proto bude součástí našeho programu. Originální laskominy pro Muzejní noc obstará Kavárna Muzeum. Zážitkem určitě bude workshop ruční výroby zmrzliny pod vedením expertů z NA ZMRZKU z Hradce Králové a tým z Férové palačinkárny zase připraví pestrou škálu palačinek.“

Královéhradecká Muzejní noc 2024 se koná s podporou ČEZ, města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje. Mediálním partnerem je Český rozhlas Hradec Králové.

Podrobný program najdete ZDE.