Rychnovští kriminalisté zadrželi 61letého cizince za obchodování s drogami

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – Kriminalisté minulý týden zadrželi cizince, který čelí obvinění z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Podle obvinění měl muž od roku 2017 na různých místech v okrese Rychnov nad Kněžnou nabízet nebo prodávat drogy místním toxikomanům.

Vyšetřovatelé zjistili, že během této doby došlo k více než 416 případům prodeje drog, kdy muž prodal přes 83 gramů pervitinu a 21 gramů marihuany. Tímto nelegálním obchodováním si měl vydělat více než 210 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Při domovní prohlídce byly cizinci odňaty digitální kapesní váhy, použitá skleněnka a přes 100 kusů plastových uzavíratelných sáčků, kdy v jednom z nich se nacházely i zbytky krystalické látky. Věci zajištěné v rámci provedené domovní prohlídky budou podrobeny odborným znaleckým zkoumáním,“ říká policejní mluvčí Karolína Macháčková.

Obviněný muž má již z minulosti bohatý trestní rejstřík, přičemž byl opakovaně pravomocně odsouzen i za stejnou drogovou trestnou činnost. Pokud bude jeho vina prokázána, hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.