Trh na pěší zóně, hudba všech žánrů či program pro děti. Šumperk ožije slavnostmi města

ŠUMPERK – Tradiční Slavnosti města Šumperka budou mít v letošním roce nové pojetí! Během čtyř dnů ožije slavnostmi celé město a na své si přijdou všechny generace. Slavnostní zahájení proběhne v sobotu 1. června v dopoledních hodinách na náměstní Míru a program bude dále pokračovat oslavami po celém městě.

Program akce Šumný Šumperk – Slavnosti města Šumperka začne již ve čtvrtek 30. května dnem otevřených galerií, pokračovat bude pátečním ZUŠ open, promítáním Kina Oko open air a dalšími akcemi. Hlavní program je plánován na sobotu 1. června. „V rámci Šumného Šumperka se částečně přeneseme do období Malé Vídně a pozdějšího období první republiky, současně bude ale program čerpat z moderních trendů dnešní doby,“ říká Hana Písková z Domu kultury Šumperk. Návštěvníci se mohou těšit na program pro všechny generace. „Jsme rádi, že můžeme obyvatelům i návštěvníkům města nabídnout tak bohatý program v ulicích města. Cílem je, aby Slavnosti města byly oslavou pro všechny a aby každý si našel něco, co ho bude bavit,“ říká Miroslav Adámek, starosta města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Pro každého něco

Na pěší zóně bude mít svou šumperskou premiéru Mint Market – trhy se svěží módou, šperky, designem a delikatesami. V ulicích bude znít hudba pouličních umělců – buskerů. U sovy si budou moci posedět milovníci šumperské Cimbálky, Holátek nebo folkové muziky v podání kapely Zakafy. Pro děti je připravena Zábavná a pohybová zóna, Cirkus zóna, Podivuhodné hry Jiřího Šebesty, skákací hrady a další program.

Zájemci si budou moci navštívit zónu pěšího pluku 13, a to v Jiráskových sadech „u Barborky“, kde se budou moci vrátit zpět do historie s Městskou policií a Krajským vojenským velitelstvím Olomouc. Proběhne mimo jiné i boj o Moravskou Chrastavou nebo ukázka výcviku pěší roty. V průběhu Slavností bude možné si zapůjčit koloběžku a vyrazit třeba na komentovanou prohlídku šumperského orloje v Olomoucké ulici. U Hotelu Perk pak budou vystaveny autoveterány.

Vstupenky na koncerty v Pavlínině dvoře

Už teď si můžete koupit vstupenky na večerní koncerty v Pavlínině dvoře, na kterých vystoupí například písničkář Michal Horák, známá šumperská kapela Trocha klidu, čtyřčlenná kapela Unotrio nebo populární skupina Jelen. Druhá limitovaná edice lístků za zvýhodněnou cenu je v prodeji do konce května přes smsticket a v pokladně Domu kultury Šumperk.

Šumný Šumperk – Slavnosti města Šumperka pořádá Dům kultury Šumperk a město Šumperk. Podrobný program pro všechny dny najdete na webu.