VIDEO: Policisté vyjížděli k údajnému vloupání. Vše bylo ale trochu jinak

zdroj Policie ČR

ČESKÝ KRUMLOV – Policisté v Českém Krumlově vyjížděli na konci minulého týdne k případu možného vloupání. Když ale na místo přijeli, uvnitř budovy nikoho nenašli. O tom, že v objektu někdo byl, ale dokazovaly vyražené vstupní dveře. Vše policistům osvětlil až získaný kamerový záznam.

K případu došlo v neděli 19. května 2024 v podvečerních hodinách v jednom z podniků na náměstí Svornosti v Českém Krumlově. „Policisté po příjezdu na místo objekt propátrali, na pachatele uvnitř však nenarazili. Že v objektu přeci jen ale někdo byl, dokazovaly vyražené vstupní dveře a za nimi převrhnutý květináč,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté tedy po pachateli začali pátrat a zanedlouho se jim ho podařilo také najít. „Třiatřicetiletý muž policistům uvedl, že se do podniku chtěl dostat, ale dveře byly zavřené. Při odchodu následně zavrávoral a svým pádem dveře poškodil,“ popsal mluvčí.

Vše policistům osvětlil až získaný kamerový záznam, na němž je pád muže zachycen. „Důvodem onoho nešťastného pádu bylo totiž velice pravděpodobně požití alkoholu,“ řekl Šupík. Tento fakt ostatně potvrzuje i pozitivní dechová zkouška. „Policisté muži na místě naměřili přes dvě a půl promile alkoholu v dechu,“ upřesnil policejní mluvčí.

Nejednalo se tedy o žádné vloupání, ale o neúmyslné poškození dveří. „V případu se tak nejedná o žádné protiprávní jednání. Způsobenou škodu bude muset majitel po muži vymáhat občanskoprávní cestou,“ dodal Šupík.