VIDEO: V Horním Těrlicku unikal plyn z překopnuté přípojky

Foto: HZS MSK

HORNÍ TĚRLICKO – Hasiči měli začátkem týdne opravdu napilno. Vyjížděli k překopnuté přípojce plynu u rodinného domu. Unikající látku se jim podařilo zastavit mechanickým lisem. Naštěstí nebyla nutná evakuace lidí.

Hlášení o události obdrželi hasiči z Českého Těšína v pondělí 20. května odpoledne. Jednotka po příjezdu odkopala hlínu okolo překopnutého potrubí, aby na něj mohla nasadit mechanický lis, který je  standardní výbavou každého prvosledového automobilu u Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. „Pomocí něj jednotka provedla stlačení potrubí a zastavila tak únik plynu až do příjezdu techniků firmy GasNet,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák. Ti následně uzavřeli poškozenou větev potrubí a převzali si situaci k dalšímu řešení. „Hasiči tak už za hodinu od ohlášení události činnost na místě ukončili a odjeli zpět na základnu,“ uzavřel Kozák.

Foto: HZS MSK

Video: HZS MSK

Ve stejný den unikal plyn také v Havířově Šumbarku, jde záchranné složky museli evakuovat z blízkosti místa úniku 118 lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.