Chtěli investovat, ale tvrdě narazili. Podvodníci je obrali o miliony

Zdroj: Pixabay

PARDUBICKO – Dva muži chtěli investovat do kryptoměn, a místo toho se stali oběťmi podvodného jednání. Podle pokynů falešného realitního makléře poslali celkem přes dva a půl milionu korun.

Policisté přijali oznámení dvou mužů ve věku 56 a 74 let, kteří chtěli zhodnotit své peníze investicí do kryptoměn. „V prvním případě 56 letý muž během čtyř měsíců naposílal ze svého bankovního účtu přes 1.250.000 korun, které pak podle pokynů muže vystupujícího za realitního makléře posílal dále prostřednictvím kryptoměnových platform, dokud mu nebyl bankou zablokován jeho bankovní účet,“ uvedla mluvčí policie Andrea Muzikantová.

Druhý muž se zase nechal unést reklamou na internetu. Nainstaloval si do svého mobilu a počítače podle pokynů aplikaci, která umožňuje vzdálený přístup a podle instrukcí udělal několik platebních transakcí. „Na jeho účtu se dokonce už po několika dnech objevila i jedna zahraniční příchozí platba ve výši skoro 250.000 korun, která měla muže přesvědčit o výhodnosti investování,“ dodala Muzikantová. Senior ale místo toho přišel o více než 1.300.000 korun. V obou případech zahájili policisté trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. V případě odsouzení hrozí pachatelům dva roky až osm let za mřížemi. Policie opět varuje před podvodníky, kteří jsou zdatnými manipulátory a disponují předem připravenými legendami. Jejich jediným cílem je ale připravit vás o vaše peníze. Buďte proto nejen v on-line prostředí obezřetní.