Řidič překročil povolenou rychlost. Strážníci přišli na to, že měl zákaz řízení

ilustrační foto: Policie

BRNO – Měření rychlosti vozidel projíždějících Libušinou třídou se v úterý odpoledne stalo osudným řidiči BMW. V úseku, kde je stanovena maximální povolená rychlost padesát kilometrů v hodině, projížděl téměř sedmdesátkou.

Řidič BMW projížděl téměř sedmdesátkou úsek, kde je stanovena maximální povolená rychlost 50 kilometrů v hodině. Jeho porušení dopravních předpisů zaznamenaly strážnice, které vozidlo zastavily. Řidič hlídce předložil jen osvědčení o registraci vozidla a odvětil, že řidičský průkaz u sebe mít zřejmě nebude. Záhy bylo jasné proč. Ověřením osobních údajů totiž strážnice přišly na to, že jednašedesátiletý muž musel tento doklad odevzdat, protože dostal zákaz řízení. „Protože i přes výslovný zákaz usedl za volant, stal se podezřelým z trestného činu. Překročením rychlosti se budou zabývat úředníci ve správním řízení,“ informovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.