Senioři z celého kraje se mohou za zvýhodněnou cenu vydat za krásami a poznáním regionu

Ilustrační foto Krajský úřad Olomouckého kraje

OLOMOUCKÝ KRAJ – Za krásami a poznáním regionu začnou od pátku 24. května jezdit senioři z celého kraje. Od začátku týdne si mohou kupovat jednotlivé výlety, které budou probíhat až do konce srpna.

„Každý výlet vyjde účastníka díky krajskému příspěvku pouze na dvě stě korun. Výlety jsme již několik let nezdražili, což je vzhledem k současnému zdražování skvělá zpráva. Rádi tuto akci podporujeme, je hezké vidět aktivní seniory, kteří se každoročně na období cestování těší,“ řekl hejtman Josef Suchánek. Výlety lze zakoupit na webu. Zájemci si tam zájezdy objednají podobně, jako když nakupují přes e-shop. Nakupovat však mohou také osobně, a to v Regionálním informačním centru Olomouc ve Smetanových sadech mezi pavilonem A a pavilonem E. Jednotlivé výlety jsou rozděleny do třech skupin podle fyzické náročnosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

„Všechny výlety zahrnují cestu autobusem, program včetně vstupného, oběd a služby průvodce. Z nabídky si vybere opravdu každý, ať už má rád přírodu, památky nebo technické zajímavosti. Odjezdy jsou naplánované z různých měst, abychom pokryli celý kraj,“ dodala Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Kam se letos senioři podívají?

Letos senioři navštíví například elektrárnu Dlouhé Stráně, Zbrašovské jeskyně, zámek Konice, hrad Helfštýn, Schrothovy léčebné lázně, pivovar Holba nebo kostel ve Staré Vodě. Seznam všech výletů najdete na webu nebo na letáku pod článkem. Do projektu se může zapojit až 1 700 účastníků, podmínkou je minimální věk 60 let a trvalé bydliště v Olomouckém kraji.

První výlet už tento pátek

První výlet proběhne už tento pátek 24. května. Začne prohlídkou třetí největší přečerpávací vodní elektrárny (PVE) na světě – PVE Dlouhé Stráně (včetně  výjezdu na Horní nádrž). Pak účastníci zamíří do Zábřeha, kde se v podhůří Jeseníků nachází rodinná konzervárna Via Delicia, Seniorům přijde k Hotelu Clarion v Olomouci, odkud se vyjíždí, symbolicky zamávat krajská zastupitelka Milada Sokolová.