VIDEO: Silničáři  pokládají nový povrch v úseku záložního armádního letiště na D46 u Vyškova

Foto: ŘSD JMK

VYŠKOV – Na dálnici D46 zahájilo Ředitelství silnica a dálnic pokládku cementobetonového krytu vozovky v úseku mezi 1,4. až 4,2. kilometrem, který slouží jako záložní záložní přistávací plocha pro vojenská letadla. Jeden jízdní pruh o délce cca 3 km se bude betonovat 3 dny v nonstop režimu a využito bude 18 tisíc krychlových metrů betonu.

Na dálnici D46 zahájilo Ředitelství silnica a dálnic pokládku cementobetonového krytu vozovky v úseku mezi 1,4. až 4,2. kilometrem. Obsluhu finišeru v tomto úseku zajišťuje cca 15 pracovníků, dále zde pracuje obsluha betonárny (6 pracovníků), strojníci a řidiči, kteří naváží beton z betonárny (10 pracovníků). Práce na D46 zahrnují úpravu mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Vyškov i stavbu protihlukové stěny u Pustiměři, kde zvuková zátěž překračuje limity. Na MÚK Vyškov přibude připojovací pruh ve směru na Olomouc, firmy předělají připojovací pruh křižovatky se silnicí I/47, vznikne i nový most přes řeku Haná. Kvůli tomu, že zatím chybí u křižovatky zmíněný připojovací pruh, nelze nyní v úseku zvýšit rychlost, teď se tam smí jet nejvýš 100 kilometrů v hodině. Součástí modernizace dálničního úseku bude nový telematický systém, zásadní pro bezpečnost provozu. Téměř 40 kilometrů dlouhá D46, které se také říká Hanácká dálnice, vede z Vyškova přes Prostějov do Olomouce. Na 26. kilometru dálnice je estakáda Haná v Prostějově, která se svými 794 metry patří mezi nejdelší dálniční mosty v Česku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.