V oblíbené lokalitě vzniklo nové hřiště pro děti

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Hrací prvky byly v areálu postupně instalovány již začátkem roku, muselo se však čekat, až povyroste čerstvě zasetá tráva. Od minulého pátku je ale nové hřiště již plně k dispozici dětem.

V poslední dnech bylo vybudováno nové veřejné dětské hřiště s celou řadou dobrodružných hracích prvků. Zájemci ho najdou vedle restaurace Dvoračka a je určeno pro děti od tří do čtrnácti let. Zde si budou moci užít skluzavku, lanový mostek, síťové prolézačky, dřevěný domeček nebo hromadnou houpačku tzv. hnízdo. Vybudování herního areálu si z rozpočtu vyžádalo částku okolo devíti set tisíc korun. „Dvoračka je oblíbeným výletním cílem pro cyklisty, pro pěší i pro rodiny s dětmi. Proto jsme se rozhodli obnovit, respektive zásadním způsobem zrekonstruovat, staré dětské hřiště, rozšířit jeho plochu a doplnit nabídku herních prvků,“ dodává místostarosta města Tomáš Hendrych.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.