Východočeské divadlo Pardubice přestěhovalo svou letní scénu na Kunětickou horu

Zdroj: Kunětická hora Pardubice

PARDUBICE – Na Kuňce už stojí amfiteátr, který se jako každým rokem stal předprázdninovou scénou herců pardubického divadla a jejich hostů. Sezóna začala koncertem slovenské kapely The Backwards s názvem The Beatles 66 Tour, která patří k nejlepším Beatles revivalům na světě.

Největším úspěchem čtveřice The Backwards je dvojnásobné vítězství na prestižním festivalu v New Yorku. Od té doby se kapela do amerických klubů každý rok vrací. „V Clevelandu se v roce 2005 představila i jako předkapela na Beatles festivalu a vystoupila také v Liverpoolu ve slavném Cavern Clubu, kolébce Beatles,“ uvedl PR manažer divadla Radek Smetana.

V letošním roce se stane prvním titulem pardubického souboru na Kunětické hoře Noc na Karlštejně, kde bude hrát roli Karla IV. Petr Štěpánek a jeho ženu Elišku zahraje Martina Sikorová. Známou hudební komedii podle filmu Zdeňka Podskalského v tomto magickém prostoru před třemi lety inscenoval režisér Petr Novotný. Na hradě se rozezní známé písně z pera Karla Svobody a Jiřího Štaidla pouze třikrát, a to 31. května a 1.-2. června.

Co všechno ještě na Kuňce uvidíte

Sobota 25. května patří dětem, které pobaví hudební pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký v podání litvínovského Docela velkého divadla. Od půl desáté dopoledne jsou pro ně připraveny zábavné aktivity, do kterých se zapojí po cestě na vyhlídku.

Pod širé nebe se také navrátí komediální muzikál Pekařova žena, kde se přenesete do malebné Provence, kde se venkované snaží zachránit manželství nového pekaře a nepřijít tak o svůj čerstvý chléb. Se zábavnou inscenací se zde herci již rozloučí a derniéry se budou konat 6.-8. června.

Největším hitem na Kunětické hoře se ale stala chystaná novinka v podobě komediální pohádky pro celou rodinu S čerty nejsou žerty. Adaptace slavného filmu na motivy pohádek Boženy Němcové se teprve zkouší, ale i přesto jsou už teď všechny její plenérové reprízy vyprodané. Premiéry se konají o víkendu 22. a 23. června.