Řidička nejspíš nezastavila na červenou a srazila chlapce, který šel po přechodu u nádraží Opava-Východ

Foto ilustrační: Pixabay

OPAVA – Dopravní policisté z Opavy hledají svědky nehody, která se stala na ulici Jánská v Opavě, kde řidička z Ostravy na přechodu srazila do desetiletého chlapce, který po něm šel. Jak se zdá, nezastavila na červenou. Hoch utrpěl lehčí zranění a museli jej v nemocnici ošetřit zdravotníci, policisté teď hledají svědky.

Jedenačtyřicetiletá řidička řídila auto Volvo S80 po ulici Praskova v Opavě ve směru od městské části Kateřinky ke křižovatce ulic Prasková, Nádražní okruh a Jánská. „Jela v levém odbočovacím pruhu směrem k ulici Nádražní okruh a Těšínská, přičemž plně nerespektovala vodorovné dopravní značení ani světelnou signalizaci a pokračovala ve své jízdě rovně až k vlakovému nádraží Opava-východ na ulici Jánskou,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mluvčí doplnil, že když projížděla křižovatkou, tak s největší pravděpodobností svítila na semaforu červená, což žena nerespektovala a projela ji. Následně na přechodu pro chodce pravým bokem vozu narazila do hocha, který po něm šel, a v důsledku srážky utrpěl zranění s nutností ošetření ve Slezské nemocnici v Opavě. Nehoda se stala ve čtvrtek 23. května ve 14:20. Test na alkohol vyšel u řidičky negativně, hmotná škoda je několik stovek korun.  Svědci ať volají na bezplatnou linku 158 nebo na číslo 735 788 950 či na číslo 974 737 259.