Tim Burton se vrací do Prahy s novou výstavou!

Zdroj: www.timburtonpraha.cz

PRAHA – Obecní dům hostí až do 30. září jedinečnou výstavu Tima Burtona! Tento americký filmový vizionář, známý svým jedinečným spojením nevinného světa dětství s temnou stránkou lidské existence a vyprávěním příběhů napříč žánry a styly včetně oživení stop-motion animace. Výstava je otevřena denně od 10 do 19 hodin a nabízí návštěvníkům pohled do více než padesátileté umělecké dráhy tohoto umělce.

Výstava, kterou pořádá nezávislá kurátorka Jenny He ve spolupráci s Tim Burton Productions a Art Movement, přibližuje více než 530 děl. Mezi nimi najdeme storyboardy, skici, scénografie, loutky a fotografie z ikonických filmů jako Beetlejuice, Batman, Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu, Mars útočí! a Ukradené Vánoce. Nechybí ani ukázky z novějších filmů jako Dumbo a Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Burtonova charakteristická nadsázka a humor provázejí temně laděné příběhy, které vždy dokáže odlehčit a vtáhnout tak diváka do svého světa. Více informací naleznete na oficiálních stránkách výstavy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.