Vydával se za příbuzného a chtěl seniorku okrást!

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

HAVÍŘOV – Lidský hyenismus nemá hranic. Zloděj se pokusil okrást seniorku v jednom havířovském domě s pečovatelskou službou. Všímavé pečovatelky jej naštěstí prokoukly, a nepomohla mu ani lež, že je ženin příbuzný.

Svou oběť si vyhlédl v druhém květnovém týdnu.  Podezřelého muže si všimly pracovnice domu s pečovatelskou službou. „Ošetřovatelky v jednom pokoji, který obývá seniorka, uviděly neznámého muže. Duchapřítomně zareagovaly a kontaktovaly městskou policii. Muž měl ženám tvrdit, že je příbuzný důchodkyně. Nevěřily mu. Rodinu seniorky znaly. Jejich podezření ještě umocnilo zjištění, že se muž pokusil odnést věci, které starší ženě patřily,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková. „Mezitím se na místo dostavili policisté oddělení hlídkové služby, kteří ověřili mužovu totožnost a eskortovali ho na obvodní oddělení Havířov 3,“ doplnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na služebně jej podrobili výslechu. Devětatřicetiletý muž policistům tvrdil, že starší ženě s chodítkem, kterou potkal na ulici, chtěl pomoci. „Uvedl, že ji doprovodil do vnitřních prostor domova. Do pokoje klientky údajně vstoupil, protože potřebovala pomoct s vypnutím televizoru. Igelitovou tašku s jejími osobními věcmi měl prý u sebe proto, že mu ji půjčila. Popíral, že by se dopustil jakéhokoli protiprávního jednání,“ popsala dále mluvčí.

Svědecké výpovědi i další indicie, které policisté zjistili, ovšem nasvědčovaly pravý opak. V rámci řízení mu tedy sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. „Vzhledem k tomu, že za obdobou majetkovou trestnou činnost byl v minulosti již odsouzen, hrozí mu trest až na tři roky,“ uzavřela mluvčí.