Začíná rekonstrukce horské chaty Libín v Prachaticích

zdroj prachatice.eu

PRACHATICE – Dnes ráno došlo k předání staveniště pro rekonstrukci horské chaty Libín v Prachaticích. V následujících dnech bude probíhat úprava terénu a poté teprve začne najíždět těžká technika. Rozhledna zůstane pro návštěvníky i nadále otevřená, jen dojde k omezení pohybu v jejím okolí.

O předání stavby informovala Jana Hulešová z odboru kancelář starosty. „Stavbu si dnes ráno přebral vítěz, který vzešel z otevřeného výběrového řízení, společnost LUSPOL SE. Předání se konalo za přítomnosti stavebního dozoru, zástupců společnosti EG.D., zástupce z odboru projektového řízení, investic a rozvoje a jednatele Městských lesů Prachatice,“ uvedla Hulešová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V následujících čtrnácti dnech proběhne úprava terénu a 10. června 2024 začne najíždět těžká technika. Po odstranění doplňkových staveb dojde k rekonstrukci stávající zchátralé horské chaty.

„Nově vzniklá restaurace bude disponovat kapacitou čtyřiceti šesti hostů a deseti ubytovacích lůžek, současně vznikne doplňkový skladovací objekt. Na vnitřní část navazuje letní terasa s dalšími cca padesáti místy s bezprostřední vazbou na okolní volné zatravněné plochy. V rámci realizace projektu budou vybudována parkovací stání a nové zpevněné plochy. Součástí investice je čistička odpadních vod a vrty pro tepelné čerpadlo,“ popsala Jana Hulešová.

Po dobu výstavby horské chaty zůstane rozhledna na vrcholu Libína veřejnosti přístupná. „Pouze dojde k omezenému pohybu návštěvníků v jejím okolí z důvodu bezpečnosti práce,“ doplnila Jana Hulešová z odboru kancelář starosty.

zdroj prachatice.eu
zdroj prachatice.eu
zdroj prachatice.eu
zdroj prachatice.eu
zdroj prachatice.eu
zdroj prachatice.eu

zdroj: prachatice.eu