Prudké bouřky zaměstnaly v neděli hasiče hlavně na Blanensku a Brněnsku

Brno-Jundrov

BLANSKO, BRNO – V neděli museli hasiči zasahovat u několika případů v souvislosti s počasím. Oproti jiným krajům však byla situace poměrně klidná, v souvislosti s dešti v kraji řešili celkem 15 událostí hlavně na Blanensku a Brněnsku.

Hasiči řešili v souvislosti s dešti v kraji celkem 15 událostí hlavně na Blanensku a Brněnsku. Ve čtyřech případech bylo nutné odstraňovat popadané stromy, 5 událostí evidujeme jako čerpání vody a 6 případů spadá do kategorie odstraňování nebezpečný stavů. Jednalo se především o laguny vody a nánosy bahna na silnicích a čištění kanalizačních vpustí. Nejvíc práce bylo v obci Brťov-Jeneč na Blanensku, kde se voda dostala do několika domů a zaplavila sklepy. Bylo proto nutné vodu odčerpat a současně očistit komunikace v obci. Zásah trval přibližně 3 hodiny a zapojilo se do něj 6 jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů. Po odčerpání vody, domy byly předané majitelům, komunikace očištěna. Zatopeno bylo celkem 6 domů. V pondělí hasiči znovu zasahovali po deštích v Troubsku a Brně-Jundrově v několika případech u čerpání vody a odstraňování bahna z komunikací. Ulice Troubská byla během odklízení uzavřena. Podobná situace byla i v Brně-Bosonohách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Bílovice nad Svitavou
Brťov-Jeneč
Černá Hora