Do Jindřichova Hradce se po dvou letech vrací mistrovství ČR v balonovém létání

zdroj pixabay.com

JINDŘICHŮV HRADEC – Po dvouleté přestávce se bude opět v Jindřichově Hradci a blízkém okolí konat oblíbené Mezinárodní mistrovství České republiky v balónovém létání. Předpokládá se účast zhruba třiceti českých a zahraničních posádek v soutěži.

Akce se uskuteční v termínu od 20. do 24. srpna 2024. „Jedná se o jedinou akci tohoto druhu na území České republiky ve spolupráci s Aeroklubem Jindřichův Hradec a Českým balónovým svazem. Soutěž je rovněž uznatelná zahraničním účastníkům pro jejich národní bodování a je také organizována podle mezinárodních pravidel Světové letecké federace,“ uvedla za město Jindřichův Hradec Karolína Bartošková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V soutěži se předpokládá účast zhruba 30 českých a zahraničních posádek v soutěž. Dalších 8 až 10 balónů pak bude létat v místě mimo soutěž. Nad Hradcem se tak během konání akce bude současně vznášet 35 až 40 horkovzdušných balónů. Přímých účastníků akce bude odhadem 120 až 150 osob z České republiky a ze zahraničí. Centrum soutěže a zázemí bude na letišti v Jindřichově Hradci.

„Tato akce přiláká vždy velké množství návštěvníků, je to velkolepá podívaná, pořadatelé mě oslovili s žádostí o převzetí záštity nad touto akcí. Rada města tuto žádost schválila a v souvislosti s tím schválila také užití znaku města Jindřichův Hradec na propagačních materiálech akce,“ řekl starosta města Michal Kozár.