Kvůli požáru musel být evakuován obchod v Novém Městě nad Metují

foto: Michal Fanta / HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Když v pondělí odpoledne v 15:22 vypukl požár na zásobovací rampě obchodu s potravinami na ulici T. G. Masaryka, okamžitě se rozjela dramatická záchranná akce. Tři jednotky hasičů dorazily na místo a díky jejich pohotovému zásahu se podařilo požár lokalizovat během osmi minut.

Hasiči rovněž zajistili odpojení objektu od plynu a elektrické energie, čímž eliminovali další potenciální rizika. Bezpečnost přítomných osob byla prioritou. Z objektu bylo evakuováno celkem 30 nakupujících a 7 zaměstnanců. Naštěstí při požáru nedošlo k žádným zraněním.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Hasiči provedli po uhašení požáru kontrolu střešní konstrukce a podhledů z důvodu vyloučení skrytých ohnisek požáru. Objekt byl odvětrán s použitím přetlakové ventilace. Požár byl lokalizován v 15:30 a zcela zlikvidován 16:37. Příčina požáru je v šetření vyšetřovatele, způsobená škoda a uchráněné hodnoty budou upřesněny zítra ve spolupráci s majitelem objektu,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na místě zasahovali profesionální hasiči Dobruška a dobrovolné jednotky Nové Město nad Metují a Bohuslavice nad Metují.