Napoleonští vojáci v Praze! Invalidovna se promění v historické ležení

PRAHA – Připravte se na jedinečný zážitek! V pátek 14. června a v sobotu 15. června se nádvoří barokního objektu Invalidovny v Karlíně promění v autentické vojenské ležení z období napoleonských válek. Akci připraví nadšenci, kteří se specializují na rekonstrukci francouzských jednotek té doby. Těšit se můžete na představení uniforem a výzbroje, na různé živé ukázky, ale i na přednášky o vojenském životě, o jeho každodennosti či o rozdílech armád. Na své si přijdou i děti, pro které bude připravena tvořivá dílna.

Na nádvoří Invalidovny se představí Voltižéři 18. řadového pěšího pluku, Kk Jäger-Bataillon a Marins de la Garde Imperiale. Uvidíte ukázky práce ambulance gardového námořnictva a dokonce i na dobového kuchaře, jehož lahůdky provoní celé nádvoří. Měly napoleonské války něco společného s Invalidovnou? Mohli v ní Napoleonovi vojáci skončit? Mohli ovlivnit její chod? Mohli mít dokonce vliv i na to, jak se zde žilo? Jak vypadaly lékařské nástroje a celkově lékařství na přelomu 18. a 19. století? Na všechny tyto, ale i mnohé další dotazy vám organizátoři rádi odpoví. Vstup na tuto jedinečnou akci je zdarma!

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.