Přijďte si vyzkoušet, jaké to je, pohybovat se na invalidním vozíku. Tradiční Štafeta na vozíku nabídne celodenní program 


Ilustrační foto Michal Málek

OLOMOUC — Olomoucká štafeta na vozíku již podvanácté oživí Smetanovy sady v Olomouci. Proběhne v pátek 14. června od 9 do 21 hodin a během dvanáctihodinové sportovně-kulturně-benefičně-osvětové akce čeká Olomoučany v Rudolfově aleji spousta zábavy pro celou rodinu a chybět nebude ani pestrý hudební program.

Návštěvníky opět čeká 250 metrů dlouhá štafetová trať. Na té si mohou vyzkoušet, jak obtížná je pro osoby na vozíku manipulace s jejich strojem. „Plánujeme i malé oživení trati, jeden nový prvek, který návštěvníky uvede do reality všedního dne života vozíčkářů,“ prozradil ředitel Spolku Trend vozíčkářů Olomouc Tomáš Zrnka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Program v altánu

Jak každý rok bývá zvykem, po celý den budou v hudebním pavilonu probíhat koncerty a vystoupení. V rámci hudebního programu se můžete těšit na šumperskou kapelu Byt číslo 4, mladého zpěváka Ondřeje Crháka, kapelu Isbina nebo zpěváka Martina Šafaříka, který se nedávno stal pianistou slavné zpěvačky Kathy Kelly z legendárních Kelly Family. Vystoupí také taneční skupina Soraya, všechny přítomné opět nadchne žonglérská show Cirkus LeVitare a pro naše nejmenší je připravena balónková show. „Kromě kulturního programu budou pro děti přichystány různé soutěže, úkoly a atrakce jako skákací hrad, malování na obličej, vyrábění náramků, badminton, pétanque, létající disky, dětský stolní fotbálek nebo ukázka paralympijského sportu boccia,“ láka na akci koordinátor akce a PR manager Spolku Milan Papežík.

Štafeta na severu Moravy

Ten také dodal, že se brzy štafeta rozroste do dalšího města. „Před nedávnem nás oslovili zástupci města Českého Těšína, že by rádi obdobnou akci taktéž uspořádali. A tak nás velice těší, že může Trend vozíčkářů stát u zrodu Těšínské štafety na vozíku a šířit tak poselství této akce do dalších měst naší země,“ uzavřel Papežík.

Spolek Trend vozíčkářů v letošním roce slaví významné třicáté jubileum od svého založení. Jeho aktivity budete moci podpořit zakoupením občerstvení v podobě piva, limonády a Trenďáckých hot dogů.

Koncerty a vystoupení

09:30 Cirkus LeVitare
10:00 Byt číslo 4
16:30 Ondřej Crhák
18:00 Taneční skupina Soraya
8:30 Isbina
20:00 Martin Šafařík

9:00 – 18:00 Malování na obličej
15:00 – 18:00 Balónková show