Recidivista se schovával doma: Policie k němu přelezla ze sousedního balkonu!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Šestatřicetiletý recidivista měl nastoupit do vězení, ale tam se mu nechtělo. Ignoroval tedy vyzvednutí soudního rozsudku, které se mu stále nedařilo doručit. Tak si pro něj přišla do bytu v pražských Letňanech policie. Strážcům zákona však také neotvíral a ti situaci vyřešili kuriózně. Přelezli k němu ze sousedního balkonu!

Kriminalisté z 7. oddělení Prahy IV zjistili, v kterém bytě se hledaný skrývá. Na zvonění a klepání ale nikdo nereagoval. „Ze sousedního balkónu však zjistili, že jsou pootevřené dveře na terasu daného bytu, kde uvnitř bytu seděla na posteli osoba, která odpovídala popisu hledaného muže. Kriminalisté si tak zjednali přístup do vedlejšího bytu a ve velké výšce, v devátém patře panelového domu, přelezli na sousední balkón,“ oznámil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Detektivové se dostali až do ložnice, kde muži nasadili želízka! Ihned poté ho odvezli do cely předběžného zadržení v Kongresové ulici, odkud dále putoval rovnou k soudu. Ten ho poslal do věznice s ostrahou, kde stráví rok odnětí svobody za majetkovou trestnou činnost.