Ve Vsetíně se rozšířily modré zóny do dalších dvou oblastí

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – V těchto dnech se připravuje rozšíření oblasti rezidentního parkování na ulici Dukelská  a v části ulice Štěpánská. Rezidenti budou mít parkování za 500 korun na rok, ostatní návštěvníci za 20 korun na hodinu.

„Na základě požadavku obyvatel sousedních domů budou do tohoto systému, který již déle než rok funguje v oblasti Kolonky, zahrnuta stání na ulici Dukelská a na části ulice Štěpánská ohraničené okružními křižovatkami u Sokolovny a Stavebního bytového družstva. V tuto chvíli již probíhá instalace příslušného dopravního značení a zřejmě během tohoto týdne zde začne rezidentní zóna platit,“ konstatoval místostarosta Petr Kudlík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na parkovištích budou moci bez placení poplatku stát pouze obyvatelé okolních domů, kteří si vyřídí kartu. Ta stojí 500 korun ročně. Pro nerezidenty bude cena parkování 20 korun na hodinu. Na dodržování bude dohlížet městská policie. V začátcích bude shovívavá, po čase se ale zaměří na dodržování nutnosti lístku.