Nově zrekonstruované hřiště ve Velké Úpě slouží místním i turistům

ČEZ, a. s.

TRUTNOVSKO – Ve středu Velké Úpy, která je součástí Pece pod Sněžkou, se nachází nově zrekonstruované dětské hřiště. Toto hřiště slouží nejen místním obyvatelům, ale také turistům, kteří hojně navštěvují Krkonoše. Oprava hřiště byla financována z příspěvku Nadace ČEZ ve výši 300 tisíc korun.

„Hřiště již nutně potřebovalo opravit. Chodí sem nejen děti, ale je i místem setkávání spoluobčanů a konání různých akcí. Příspěvek od Nadace ČEZ nám pomohl pořídit nové herní prvky,“ uvedla starostka obce Ilona Karlíková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hřiště se nachází v klidné části obce, mimo hlavní silnici, za řekou. Je dobře viditelné a v jeho blízkosti se nachází parkoviště, což zajišťuje bezpečný pobyt a pohodlí pro rodiče, kteří mají své děti pod dohledem. Díky příspěvku od Nadace ČEZ obec pořídila nové herní prvky, jako jsou houpadla, houpačky, šplhací sestava a skluzavkový domeček. Rovněž bylo instalováno nové oplocení a informační cedule.

Hřiště je volně přístupné a v jeho okolí se konají různé akce, jako je pálení čarodějnic, dětský den, Dny s ISZS a vánoční mše. Hřiště využívají také děti, které sem jezdí na školy v přírodě. Provoz hřiště zajišťují Technické služby Pece pod Sněžkou.

Nadace ČEZ podporuje výstavbu dětských, volnočasových a seniorských hřišť od svého založení v roce 2002. Jednou z podmínek pro získání podpory je dlouhodobý provoz hřišť a pravidelné dokládání jejich stavu.