Dnes večer v show Jana Krause vyzpovídá moderátor pořadu hokejovou hvězdu, která se skrývá pod číslem 93, Jakuba Voráčka. Profesionální hokejový útočník totiž letos oznámil konec své aktivní hráčské kariéry.
Fenomenální hokejista Jakub Voráček odehrál přes tisíc zápasů v severoamerické NHL, kde strávil více než čtrnáct let. Poslední rok se věnuje převážně mentoringu ve svém mateřském klubu na Kladně. A také zřejmě započal novou kariéru sportovního moderátora, když přijal nabídku komentovat televizní přenosy z mistrovství světa v hokeji.
Jako moderátor bodoval
„Dělal jsem to s panem Zárubou a byli jsme tak diametrálně odlišní, že nám to prostě vyhovovalo,“ popisuje Jakub svoji zkušenost. Kolega ho prý nijak nekorigoval, což bylo ku prospěchu věci. „On je hrozný profík a já jsem naprostý opak. Naklusal jsem tam deset minut před přenosem v žabkách a v saku. Měl jsem bolavou nohu, takže jsem musel nosit žabky. Prvních pár zápasů jsem měl dlouhé kalhoty, ale pak jsem si řekl – s prominutím – s*ru na to, je tady vedro a stejně nás zabírají od pasu nahoru!“ přiznal se smíchem úspěšný sportovec. A tak to vyřešil po svém-žabkami a trenkami, a nikomu to nevadilo.
Jen máchal hokejkou
Sám popsal, jak se mu dařilo při vhazování tedy na buly. Prý v tomto směru moc zdatný nebyl, protože hrával na křídle a tato role patří zpravidla centrům. „Já jsem byl křídlo, takže jsem tam šel a máchnul jsem hokejkou. Buď jsem to trefil, nebo ne, ale většinou se mi to nepovedlo. Když se to ale povedlo, byla z toho potom po zápase s klukama u piva v bazénu velká sláva,“ přiznal, že rádi slavili českým pivem. „Ježiš, to jsou krásné vzpomínky!“
Dřina a láska k hokeji
Recept na úspěch je podle něj stále stejný. „Píle, práce, jako se vším,“ dodává s tím, že když byl hráčem klubu Philadelphia Flyers, kde nějaký čas působil také Jaromír Jágr, tak byli sousedé. Za Jágrovou vytrvalostí v aktivní kariéře vidí především mimořádnou lásku ke sportu. „Že ten hokej opravdu tak milujete, což určitě nebyl můj případ,“ poznamenává. „Hokej je kvalitní v tom, že se v něm od mládí učíte respekt k autoritám, respekt ke spoluhráčům, společně vyhrávat, společně prohrávat!“ popsal s tím, že pokud si v sobě dětskou radost ze hry uchováte, tak je to o to záživnější. Dneska je ale prý hokej moc profesionální a je to dřina. „Je to navíc stále rychlejší.“ Také se prý změnil trend ve fyzických proporcích hráčů. Zatímco dříve bývali hokejisté vysocí a statní, dnes dominují menší a subtilnější. „Kluci mívali 190 centimetrů a sto pět kilo, teď se to mění, že mají 180 cm a 75 až 80 kilo, a o to jsou rychlejší.“