Hasiči zasahovali u požáru komína, obytné prostory se zakouřily

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Dramatické sobotní ráno zažili obyvatelé části Kocléřov v obci Vítězná. Krátce po osmé hodině ranní došlo k zahoření sazí v komíně rodinného domu. Na místo okamžitě vyrazily čtyři jednotky hasičů, aby zabránily dalším škodám a ochránily obydlí před rozšířením požáru.

Požár byl natolik intenzivní, že vedl k deformaci kovových vybíracích dvířek na komíně. Následkem toho došlo k výronu sálavého tepla, které způsobilo poškození koupelnového nábytku. Obytné prostory domu se navíc zcela zakouřily, což zvyšovalo riziko zdravotních komplikací pro obyvatele.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rychlý zásah hasičů zabránil větším škodám

„Hasiči po příjezdu okamžitě provedli vybrání kamen a pomocí speciální srážecí růžice a suchého hasiva eliminovali hořící usazeniny v komíně. Zakouřené prostory byly důkladně odvětrány a komín byl preventivně vyloučen z dalšího užívání,“ sděluje mluvčí hasičů Zuzana Strouhalová.

Podle vyšetřovatele příčin požárů dosáhla předběžná škoda 20 tisíc korun. Díky rychlé a profesionální práci hasičů se však podařilo uchránit majetek v hodnotě přibližně 600 tisíc korun.

U požáru zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hajnice, Hostinného a Vítězné. Díky jejich pohotovému zásahu se podařilo situaci rychle dostat pod kontrolu a zabránit větším škodám.