Jihomoravští záchranáři pokřtili už pátý kalendář, tentokrát se zvířecími mazlíčky

foto: ZZS JMK

BRNO – Jihomoravští záchranáři pokřtili jejich v pořadí už pátý kalendář, který vznikl pod křídly Nadačního fondu Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.

Kalendář jihomoravských záchranářů tentokrát představuje záchranáře s jejich zvířecími mazlíčky. Slavnostního křtu se v úterý zúčastnila ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová, patron Nadačního fondu ZZS JmK herec Michal Istebník a další hosté. Nástěnný charitativní kalendář je veselý a optimistický, věříme, že se bude líbit a půjde dobře na odbyt. „Výtěžek z prodeje poputuje opět na dobrou věc, pomáháme totiž rádi. Finanční příspěvek od nás dostane ZOO Hodonín, kterou postihlo tornádo a způsobilo nemalé škody,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. „Vybranou částku bychom rádi využili ke zlepšení kvality života zvířat chovaných u nás. Podpora se bude týkat více druhů. Kromě menších úprav ve stávajících expozicích bychom rádi pořídili speciální pomůcky sloužící ke zpestření života zvířat v lidské péči a k udržení jejich fyzické a psychické zdatnosti,“ vysvětlil ředitel hodonínské ZOO Martin Krug. „Děkujeme všem, kteří se na návrhu, výrobě a realizaci kalendáře podíleli. Kalendář je možné pořídit na našem ředitelství v Brně-Bohunicích nebo v hodonínské ZOO, cena je 300 korun. Máme 500 kusů,“ doplnila Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.