Kapela Queenie předvedla na hradeckém letišti úchvatnou show

HRADEC KRÁLOVÉ – Jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě a suverénně nejúspěšnější Queen tribute kapela v České republice, která se svou megashow Queen Relived v loňském září vyprodala třikrát po sobě pražskou O2 arenu, vystoupila na oficiální narozeninové oslavě královny Alžběty II., zahrála v Hradci Králové.

Kdo by neznal skladby kapely Queen s excelentním a nezaměnitelným hlasem frontamana Freddieho Mercuryho, jako jsou I Want To Break Free, We Will Rock You, nebo We Are the Champions. Právě takové songy zazněly uplynulou sobotu v PARKu 360 v královéhradecké metropoli. I přes deštivé počasí se koncertu zúčastnilo velké množství fanoušků a rozhodně toho nelitovali.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kapela Queenie s frontmanem Michaelem Kluchem si zakládá na přesném a autentickém pojetí skladeb v původních aranžích a tóninách skupiny Queen, které doplňují autentickými kostýmy a vizuální show. Právě zpěvák skupiny nám odpověděl na dvě otázky.

Co ještě čeká kapelu do konce tohoto roku?

Nyní se plně soustředíme na dokončení našeho turné. Máme před sebou pořád ještě více než polovinu zastávek, a protože vlastní tour znamená pro každou kapelu to nejlepší hraní a publikum, moc si to užíváme. Končíme v srpnu, ale ještě v září máme samostatné koncerty převážné v rámci Hudby na vinicích, což je zase naopak příjemné propojení hudby a vína. V říjnu si patrně naordinujeme pár týdnů odpočinku a od listopadu nás čeká několik zastávek v rámci turné ve Švédsku a samozřejmě obligátní večírky. Paradoxně i na ty se těšíme, protože to bude po dvou letech poprvé, kdy se nějaké přes zimní měsíce vůbec uskuteční.

Máte nějaký speciální vzkaz pro fanoušky, kteří shlédli koncert na hradeckém letišti?

Ano, rozhodně. Vždy si velmi vážíme toho, když diváci i přes nepřízeň počasí zpívají a tančí spolu s námi. To je pro hudebníka veliká odměna a my za ni moc děkujeme každému divákovi. Zároveň nás mrzí, že koncert neproběhl na původně smluvené zakryté části areálu, respektive pod mobilní střechou, která nakonec nebyla ze strany venue k dispozici. To nám ukázalo určité limity. Počasí samozřejmě nikdo neovlivní, ale když můžeme dát divákovi nějaký bonus, děláme to rádi – např. když se můžeme vyfotit, což nám nyní počasí nedovolilo, nebo náš nový letošní stage design, který nám opravdu dělá radost a věříme, že i divákům. Moc děkujeme, vážení diváci, a příště vám to oplatíme!

O kapele Queenie

Kapela Queenie pochází z Prahy a byla založena v únoru 2006 partou mladých studentů. Původně ryze nadšenecký projekt se postupem času umělecky tříbil a po letech společné práce se z Queenie stala suverénně nejúspěšnější Queen tribute kapela v České republice a jedna z nejlepších Queen tribute kapel na světě. Precizní ztvárnění písní této legendy světového rocku v původních aranžích a tóninách, absolutní technická dokonalost podpořena vlastním zvukařem, fyzická podoba a perfekcionismus – to vše Queenie definuje a je důvodem uznání odbornou kritikou a zisku řady ocenění. Na počátku bylo uvědomění si, že jejich žánrem je především divadlo, nebo lépe řečeno „koncertní divadlo“, kdy v konkrétních rolích ztvárňují dílo jiného umělce. Hudební autenticita a živé provedení byly základními principy, jimiž podmínil svůj přístup ke kapele každý z jejích členů.

Kapela se těší velkému zájmu fanoušků, o čemž svědčí vyprodané vlastní koncerty (SONO centrum v Brně, Velké Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Divadlo Kalich v Praze a další). Podobných úspěchů dosahuje i v zahraničí, kde vyprodává významné sály např: Palau de la Música Catalana v Barceloně (slavná koncertní síň na seznamu světového dědictví UNESCO), klub Tyrol ve Stockholmu (mimo jiné umělce zde koncertoval Tom Jones) nebo slavná Aula uppsalské univerzity (kde po 46 letech byli po Led Zeppelin vůbec první rockovou kapelou, která zde vystoupila). Právě ve skandinávských zemích je kapela žádaným interpretem, kam několikrát do roka odjíždí na koncertní turné.