Večírek, který se nepovedl. Dva cizinci muže nejdřív zbili a pak shodili z terasy

ZLÍN – Šestatřicetiletý cizinec se chystal vrátit do své rodné země, rozhodl se proto v neděli uspořádat večírek na rozloučenou. Do domu ve Zlíně, ve kterém bydlel, pozval své známé. Podle policie se mělo jednat o samé cizince ze stejné východní země. Na oslavu se ale dostali i dva neznámí muži, které s sebou přizvali známí hostitele. Noční popíjení nakonec přerostlo v potyčku, která skončila agresivním útokem, po němž šestatřicetiletý muž skončil s vážnými zraněními v nemocnici.

Nedělní oslava se protáhla až do pondělních ranních hodin. Kolem čtvrté ráno se chystali odejít i dva téměř neznámí pánové. Ještě před odchodem ale mezi nimi a hostitelem došlo ke konfliktu, při kterém ho nečekaně agresivně fyzicky napadli. „Nejprve ho bili pěstmi do obličeje a poté ho úmyslně strčili z terasy, až poškozený přepadl přes zábradlí a z téměř čtyřmetrové výšky spadl na zem na udusanou hlínu. Do ležícího muže pak ještě několikrát kopli a z místa odjeli,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Na pomoc zraněnému přispěchaly ženy, které bydlely ve stejném domě. Policie se o napadení dozvěděla až od rychlé záchranné služby, kterou spolubydlící přivolali až před polednem. „Muž skončil v nemocnici na traumatologickém oddělení s několika zlomeninami, pohmožděninami a tržnými ranami,“ sdělila Javorková.

S ohledem na povahu události začali po dvou neznámých pátrat zlínští kriminalisté. Zadržet se je podařilo až druhý den odpoledne na ubytovně poblíž Zlína. „Kriminalisté oba muže, cizince ve věku devatenáct a dvaatřicet let, obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví spáchaného ve formě spolupachatelství,“ dodala Javorková. Oběma nyní hrozí až deset let ve vězení.