Zdravotní židle Adaptic: Aby sezení nebylo utrpení

Sedavý způsob života je pro současnou společnost zcela typický. Abychom se však vyhnuli bolesti zad a dalším nepříjemným zdravotním obtížím, je nutné mít sezení vhodně navržené. V čem pomáhají židle Adaptic?

Správný sed bez bolestí

Značka Adaptic představuje unikátní koncept zdravotních židlí. Ty jsou určeny k celodennímu sezení. Jsou proto vhodné v první řadě pro pracovní účely, ať už přímo v kancelářích nebo pro uživatele využívajících home office.

Speciální ergonomickou židli v dětském provedení však ocení taktéž školáci. Dlouhé a časté sezení v nevhodné pozici s ohnutými zády vede k tomu, že dokonce až 75 % dnešních dětí se musí potýkat s bolestmi zad. Problémy vzniklé již v raném věku se navíc přenášejí až do dospělosti.

Správný sed vede ke snížení nepříjemných bolestí, ať už zad nebo krční páteře. Židle Adaptic uživatele přirozeně podporuje v zapojení svalových partií. Mechanismus židle rovněž zajišťuje senzomotorickou stimulaci důležitou pro správnou funkci páteře při sedu.

Revoluční sedák Adaptic

K nejprodávanějším modelům v celé sérii se řadí zdravotní kancelářská židle Adaptic EVORA Plus. Vyniká univerzálním použitím, vhodná je pro uživatele s různou tělesnou konstitucí od výšky 165 až do cca 185 cm.

Toto provedení disponuje i nastavitelnými područkami ve třech směrech a nastavitelnou hlavovou a zádovou opěrku. Vhodné je pro práci doma i v kanceláři nebo kdekoli potřebujete delší dobu pracovat na PC.

Tím nejdůležitějším prvkem, který je společný všem židlím Adaptic, je však speciální výkyvný sedák. Osazen je na pružině, čímž zdravotní židle pomáhá reflexně udržovat optimální svalový tonus. Díky tomu je možné během sezení udržovat páteř v žádoucí vzpřímené pozici.

Zároveň má sezení na těchto židlích výhody i ve srovnání s klasickým velkým gymnastickým balónem. Dlouhodobé sezení na těchto velkých míčích není vhodné především proto, že u nich zcela chybí opora zad. To vede k vyhledání přirozeně úlevové pozice s uvolněným zádovým svalstvem. To způsobuje zakulacení zad.