Lyžoval a zloděj mu zatím vybílil vůz

PRACHATICKO – Víkendový pobyt na horách nemusí vždy dopadnout dle našich představ. Takový nevydařený víkend zažil patrně řidič osobního vozidla Škoda Octavia. Zaparkoval svůj vůz vedle hotelu a šel se oddávat zimním radovánkám. Když se k autu vrátil, zjistil, že přišel o cennosti v něm uložené. S pozitivními zážitky ze sjezdovky si tak odváží i jeden negativní.

K činu došlo v sobotu během dne v obci Kvilda na Prachaticku. „Pachatel z vozidla odcizil pánskou peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou, dále odcizil dámskou kabelku, ve které se nacházel ústní nátrubek k nástroji Lesní roh značky Vincent Bach, osobní doklady, Notebook HP v látkovém obalu a paměťovou kartou flash disk 2 GB,“ upřesnila policejní mluvčí Martina Joklová.

Majiteli tak byla způsobena škoda za bezmála 15 000 korun. Technik provedl ohledání místa činu a hornovltavští policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nyní po pachateli intenzivně pátrají.