Internetovému podvodníkovi se povedl kardinální kousek

ilustrační foto

JINDŘICHOHRADECKO – Velmi často se v médiích objevují zprávy o podvodných prodejcích na internetu. Ani po těchto oznámeních však někteří lidé nejsou opatrní a své finance zašlou úplně neznámému člověku. Na jindřichohradecku nyní takový případ důvěřivého nakupujícího vyšetřují.

Jedná se o podvodníka na německém internetovém portálu, který se zaregistroval pod jménem Nadine May a 7. března 2019 na něm nabízel k prodeji bicí soupravu. „Na tento inzerát zareagoval poškozený z Českých Velenic, který po následné komunikaci uhradil na číslo účtu údajného prodejce dohodnutou částku 1 250 Euro, dle přepočtu České národní banky 32 012 korun,“ uvedla k případu policejní mluvčí Hana Millerová.

Po uhrazení finanční částky kupujícím však prodejce přestal komunikovat a do současné doby samozřejmě bicí soupravu nezaslal. „Policisté ze Suchdola nad Lužnicí pátrají po dosud neznámém pachateli přečinu podvodu,“ dodala Millerová.

Pro policisty je velmi obtížné pachatele této trestné činnosti vypátrat a v rámci úkonů trestního řízení i obstarat důkazní materiál, který je z jejich páchaných skutků usvědčí. Podvody páchané na internetu bývá velmi složité i jen zadokumentovat.

Jindřichohradecká policie tak opět varuje: „Občané nepodléhejte ´výhodným´ koupím prostřednictvím internetového portálu a neplaťte zboží předem, ale až při jeho převzetí od příslušného dopravce!  Svým obezřetným chováním předejdete možné trestné činnosti, kterou na vás mohou nepoctiví spoluobčané spáchat.“