Zoo Hluboká slaví narozeniny. Víte kolikáté?

Zoo Hluboká nad Vltavou (zdroj commons.wikimedia.org/ foto Jitka Erbenová)

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Již zítra se chystá velká narozeninová oslava v Zoologické zahradě na Hluboké nad Vltavou. Ta patří k nejstarším zoologickým zahradám v České republice. Můžete se těšit na známé osobnosti, je připraven pestrý program pro děti i dospělé a dojde také ke křtu tygřích čtyřčat.

Zoo Hluboká byla poprvé veřejnosti otevřena 1. května 1939, a to na popud knížete Dr. Adolfa ze Schwarzenbergu a jeho urozené choti Hildy. V letošním roce tedy slaví osmdesáté narozeniny. A oslava to bude jistě velmi nabitá.

Zítra, 1. května 2019 od 13:00 do 17:00 hodin vás tak například čeká swingová hudba, pro nejmenší vystoupí Yvetta Blanarovičová s písničkami pro děti (v 14:30 hodin) a také Michal Nesvadba z Kouzelné školky (v 15:15 hodin). „Při příležitosti oslav, pokřtíme tygří čtyřčata a jedním z kmotrů bude i Zděnek Troška,“ uvádí zoologická zahrada na svém facebookovém profilu.

Dojde také k odhalení plakety zakladateli zoo, který přicestuje z minulosti v historickém voze Aero 1935. „O jeho výpravách do Afriky se dozvíte na přednáškách a atmosféru dokreslí rytmy bubnů. Přijďte nás podpořit v kostýmech z 30. let a užít si sváteční odpoledne,“ láká na prvního máje zoo.