Některá jihočeská města v sobotu vyvěsí černý prapor. Důvod?

ilustrační foto (zdroj FB Města Český Krumlov)

JIŽNÍ ČECHY – Až v sobotu 1. června 2019 uvidíte viset na radnici či budově městského úřadu ve vašem městě černý prapor, nedivte se. Některá města v celé České republice se tímto aktem připojí k vyjádření smutku nad tragickou smrtí místostarosty obce Dražůvky pana Rudolfa Štose.

Ten minulý pátek zemřel při výkonu své funkce, kdy byl zastřelen místním obyvatelem, když byl Policií České republiky přivolán jako svědek k sousedskému sporu (více informací jsme přinesli zde).

Svaz měst a obcí České republiky a Sdružení místních samospráv České republiky vyzvalo města a obce v celé zemi, aby vyvěsili v den jeho pohřbu (tedy v sobotu 1. června 2019) nad obecními či městskými úřady černé prapory, které budou symbolizovat společné hluboké politování této tragické události i sounáležitost s truchlící rodinou. „Tu bychom také chtěli vyjádřit veřejnou sbírkou na pomoc pozůstalým, jejíž vznik podporujeme a která bude vyhlášena v následujících dnech,“ dodávají zástupci těchto organizací.

Na jihu Čech se k tomuto pietnímu aktu připojí například České Budějovice, kde bude černý prapor vlát na budově Městského úřadu v Kněžské ulici. Dalším městem, které uctí památku pana Štose je i Český Krumlov. Zde bude černý prapor viset na radnici a budově městského úřadu.