Bouřky a prudký déšť potrápily jih Čech. Hasiči měli napilno

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIŽNÍ ČECHY – Až do dnešní půlnoci zasahovali jihočeští hasiči u desítek událostí spojených s bouřkami a prudkým deštěm. Ty se včera přehnaly přes Jihočeský kraj. Nejhorší byla situace na Českobudějovicku a Jindřichohradecku.

Profesionální i dobrovolní hasiči tak měli plné ruce práce s odklízením popadaných stromů, čerpáním vody, nebo zajištěním střech. Podle slov mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů zasahovali přibližně u devadesáti událostí.

Na Českobudějovicku řešili celkem padesát událostí. „Ve většině případů hasiči odklízeli spadané větve a stromy (39), čtyřikrát čerpali vodu, pětkrát pročišťovali ucpané kanalizace a uklízeli znečištěné silnice, v Široké ulici v Českých Budějovicích a v Borovanech zajistili střechy, do kterých protékala voda,“ popsala mluvčí Matějů. K sedmnácti událostem museli hasiči vyjet na Jindřichohradecku. „V 16 případech odklízeli spadlé stromy, v Třeboni pak zajišťovali spadlý billboard,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů.

Na Českokrumlovsku odklízeli popadané stromy například v Bukovsku, Hašlovicích a Netřebicích. V Českém Krumlově na Latráně pak sundali stromy spadlé na dráty elektrického vedení. Táborsko potrápily popadané stromy a spadané větve a v obci Nuzbely také znečištěná silnice od bahna. V několika případech bylo třeba odčerpat i vodu.

Na Strakonicku vyjížděli hasiči celkem devětkrát, přičemž ve všech případech odklízely popadané stromy. Prachatičtí hasiči pak v Netolicích museli zakrýt střechu a v Prachaticích spadlý strom.