Pejskaři pozor! V Budějovicích se objevují nebezpečné návnady

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Budějovičtí policisté zaznamenali v uplynulém víkendu zvýšený počet nálezů nebezpečných návnad, pohozených v parku. Dbejte proto zvýšené opatrnosti. Zjišťovali jsme pro vás, kde konkrétně byly tyto návnady nalezeny.

Podle našich informací dosud neznámý pachatel či pachatelé na dvou místech pohodil uzeniny, kdy byly uvnitř napíchány špendlíky a kancelářské sponky. „První nález, kdy bohužel pes návnadu pozřel, byl řešen v parku Stromovka. Fenka rasy bígl, po pozření návnady musela být převezena na operativní zákrok veterinární ambulance,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Druhý případ řešili policisté z krajské metropole v parku na Plzeňské ulici. Zde bylo poházeno nejméně pět návnad se špendlíky a kancelářskými sponkami, kde majitel psa naštěstí stačil zabránit pozření uzeniny. Případ je nyní vyšetřován pro podezření ze spáchání přečinu Týrání zvířat.

„Připomínáme majitelům psů jak v Českých Budějovicích, tak i na území jiných měst a vsí, aby dbali zvýšené opatrnosti při venčení svých psů a jiného zvířectva. Kdo by měl jakékoli poznatky k popisovaným případům, kontaktujte nás na obvodním oddělení České Budějovice – město, ulice 28. října 1, telefon 974 226 700 případně na lince tísňového volání 158,“ dodává Bajcura.