Z „maturáku“ málem na hřbitov. Riskantní jízda skončila havárií

Velmi vážná nehoda v Plané nad Lužnicí (zdroj HZS Jihočeského kraje)

TÁBORSKO – Velmi vážnou nehodu vyšetřují od víkendu policisté na Táborsku. Mladý a velmi pravděpodobně nezkušený řidič totiž se svým vozidlem ve velké rychlosti narazil do sloupu veřejného osvětlení. Ve hře byl navíc bohužel alkohol.

Nehoda se stala v neděli 17. listopadu 2019 po půlnoci, a to v obci Planá nad Lužnicí. „Mladý řidič v zatáčce nezvládl svůj vůz a havaroval poblíž hotelu Maxim do sloupu veřejného osvětlení, který přerazil,“ popsal situaci na místě policejní mluvčí Jiří Matzner. Z vozidla se rázem stala hromada trosek. Motor vozidla našli policisté asi dvě stě metrů od nehody.

Řidičova spolujezdce museli hasiči z vozidla vystřihávat. „Vyprošťovacím zařízením odtlačili palubní desku a uvolnili tak spolujezdcovy nohy. Zároveň tím vytvořili prostor, aby mu mohli nasadit krční límec a vyprošťovací vestu. Pak zraněného nasunuli na zádovou desku a z auta vyprostil,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů. Spolujezdec byl poté okamžitě předán do péče zdravotníků.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, přičemž mu naměřili skoro dvě promile. Z nehody řidič vyvázl, ale za volant si nějakou chvilku nesedne.