Loupežné přepadení jindřichohradecké pumpy je objasněno. Známe podrobnosti!

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JINDŘICHŮV HRADEC – Jindřichohradečtí kriminalisté dnes zveřejnili informace k objasnění loupežného přepadení čerpací stanice v Jindřichově Hradci ze začátku listopadu 2019. Blíže jsme vás informovali zde a zde.

K přepadení došlo v úterý 12. listopadu 2019 před třetí hodinou ranní, kdy do prodejních prostor čerpací stanice MOL v Jindřichově Hradci vstoupil neznámý pachatel. „Byl maskován pravděpodobně vytaženou mikinou přes nos a zimní čepicí na hlavě. Pod pohrůžkou krátké střelné zbraně gestikulací donutil zaměstnankyni k vydání finanční hotovosti, která byla v té době v kase,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Kriminalistům se lupiče podařilo v pátek 22. listopadu 2019 ve dvě hodiny v noci v místě trvalého bydliště zadržet. Jedná se o muže středního věku z Táborska. „Jindřichohradečtí kriminalisté rovněž provedli domovní prohlídku u zadrženého muže včetně prohlídky jeho automobilu. Pro účely dalšího trestního řízení bylo vozidlo zajištěno,“ sdělila Millerová.

Policejní komisař vydal usnesení o zahájení trestního stíhání a také návrh na vzetí obviněného muže do vazby. Ten je tedy stíhán vazebně. „V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody v rozsahu dvě léta až deset let,“ dodala policejní mluvčí.