Půjdete do kina na parodii na detektivky?

PRACHATICE – Slovní humor a situace dotažené k absurdnosti oživí plátno v komedii Případ mrtvého nebožtíka, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Čekají vás vtipné scény a zdařilé herecké výkony!

Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner, jeho nová kolegyně Skálová a detektivové Rorýs s Dymákem. Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka je jasný, vyšetřit vraždu ženy! Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden, tedy sedm dní!

S řešením Případu mrtvého nebožtíka můžete Davidu Novotnému, Miroslavu Táborskému, Haně Vagnerové a dalším pomoci 30. 1. v 19:30 hod. v Kině Národka v Prachaticích.