Meteorologové vydali výstrahu. Na jihu Čech to bude klouzat

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav dnes vydal výstrahu před náledím. Nebezpečí námrazy se týká celého Jihočeského kraje. Komplikace lze tedy očekávat především na silnicích, ale pozor by si měli dát také chodci.

Výstraha začne platit dnes, tedy v pátek 28. února 2020 v pět hodin večer. Pozor na náledí bychom si pak měli dát až do zítřejší deváté hodiny ranní. „Teploty budou večer klesat pod nulu. V místech s tající sněhovou pokrývkou nebo s mokrým povrchem se tedy budou vytvářet zmrazky nebo náledí,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav na svém webu.

Ve druhé polovině noci a ráno se od západu místy vyskytne sněžení přecházející do deště, ojediněle i mrznoucího. „Kluzkost komunikací se proto může ještě zvýšit,“ upozorňují meteorologové.

Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.