VIDEO: Několik pachatelů surově napadlo muže. Policie hledá svědky

Kriminalisté hledají svědky loupežného přepadení v Českých Budějovicích (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí kriminalisté dnes zveřejnili podrobnosti k loupežnému přepadení, které se minulý týden odehrálo v krajské metropoli. Skupinka pachatelů zde fyzicky napadla jiného muže. Tomuto surovému činu mohlo přihlížet několik svědků, po nichž nyní policie pátrá.

K incidentu došlo ve čtvrtek 20. února 2020 zhruba mezi půl devátou a třičtvrtě na devět hodin večer. „Na začátku ulice Chelčického poblíž Žižkovy třídy v úmyslu zmocnit se cizí věci fyzicky napadlo několik pachatelů úderem do obličeje a kopanci do těla jiného muže,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová. Pachatelé muži z peněženky, kterou měl u sebe, odcizili několik tisíc korun.

Napadený muž poté odešel k jednomu z barů v ulici Chelčického. „Při činu utrpěl zranění, následně byl ošetřen v českobudějovické nemocnici,“ konstatovala policejní mluvčí. Případem se začali ihned zabývat českobudějovičtí kriminalisté, kterým se podařilo získat kamerový záznam zachycující několik svědků, kteří celý incident pravděpodobně viděli.

Na záznamu je vidět muž ve věku přibližně 30 let, hubené postavy, s dlouhými vlasy. „Byl oblečen do tmavé mikiny s potiskem na prsou, do tmavých tepláků s třemi bílými pruhy a tmavých bot,“ uvedla Schwarzová. Tento muž sleduje incident, který nebyl kamerovým záznamem zachycen a má s sebou psa střední rasy, bílošedé barvy.

Dále je na záznamu vidět projíždějící vozidlo tovární značky Škoda Roomster, červené barvy. „Toto vozidlo vjíždí přes závoru na parkoviště v Chelčického ulici a následně z něj vystupují dva muži, kteří rovněž incident pravděpodobně viděli,“ podotkla policejní mluvčí.

Kriminalisté proto žádají přímo tyto svědky, nebo osoby, které tyto svědky poznaly, či další, kteří mohli událost vidět, aby je kontaktovali. „Informace můžete sdělit na telefonním čísle 974 226 311, 974 226 320 nebo přímo na linku 158,“ dodává Schwarzová. Pachatelům v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody ve výši až deset let.