Muž se chtěl dostat přes hranice do Gmündu. Tak přeplaval řeku

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JINDŘICHOHRADECKO – Na začátku týdne řešili policisté v Jindřichohradecku neobvyklý případ porušení nařízených vládních opatření. Jejich rakouští kolegové totiž zadrželi v Gmündu muže z Českých Velenic, který překročil hranice tím, že přeplaval řeku.

K nedovolenému překročení mimo hraniční přechod došlo v úterý 31. března 2020. Jak muž sám uvedl: „Potřeboval si něco zařídit.“ Dopustil se tak správního přestupku. Rakouští policisté jej předali českým kolegům, kteří následně zjistili, že se jedná o známou firmu pohybující se různě po Českých Velenicích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při kontrole se navíc ukázalo, že má muž teplotu přes 38 stupňů. „Proto jindřichohradečtí policisté kontaktovali pracovnici Krajské hygienické správy. Muž měl být izolován a čekat na odběr vzorků pro vyšetření a následně na jejich výsledek. Ukázalo se však, že nikde nebydlí, různě se potuluje a bydliště má hlášené na radnici,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Jak nám popsal policejní mluvčí, byla muži nabídnuta samostatná místnost. „Policisté se u něho střídali několik desítek hodin, než bylo z testů jasné, že není nakažený. Muži se také postarali o stravu. Nechtěli totiž do této rizikové situace zatahovat úředníky radnice, ani další kolegy, v případě nákazy by museli všichni nastoupit karanténu. O muže se v této mimořádné situaci starali dobrovolně, nebyl totiž ani zadržen ani zatčen,“ vysvětlil Matzner.